lek. Mateusz Przybycień

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Zajmuję się leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń narządu ruchu oraz kręgosłupa. Pracuję jako chirurg ortopeda w Klinice Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szczególnym obszarem mojej specjalizacji jest sonochirurgia. Sonochirurgia to tzw. zabiegi małoinwazyjne wykonywane pod kontrolą aparatu ultrasonograficznego (USG). Zabiegi wykonuję w klinice CRS Clinic w Warszawie.

Zainteresowałem się sonochirurgią, ponieważ dzięki niej bardzo często można pomóc pacjentom, dla których jedyna alternatywa to interwencja chirurgiczna. Tymczasem zabiegi sonochirurgiczne są praktycznie bezbolesne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym cienką igłą pod kontrolą USG. Nie ma konieczności hospitalizacji, nie ma blizn pooperacyjnych. Pacjent na drugi dzień może wrócić do czynności dnia codziennego.

Jest to wspaniała alternatywa dla tradycyjnej chirurgii. Oczywiście nie znaczy, że w ten sposób wyleczymy każdą dolegliwość w każdym stadium zaawansowania. Jednak wielokrotnie udawało mi się sonochirurgicznie zlikwidować całkowicie ból i pomóc pacjentom, którzy mieli już skierowanie na zabieg endoprotezy biodra czy kolana lub operację kręgosłupa. W ten sposób można też skutecznie pomóc pacjentom z zespołem cieśni nadgarstka.

Właściwa diagnoza i leczenie zajmują czas. Dlatego wizyta u mnie trwa aż 30 minut. Podczas wizyty badam Pacjenta klinicznie i potwierdzam rozpoznanie za pomocą  USG. Fakt, że jeden specjalista wykonuje dwa rodzaje badań pozwala całościowo spojrzeć na problem Pacjenta i postawić diagnozę.

Stawiam diagnozę i od razu – o ile to możliwe – staram się rozpocząć leczenie. Podczas jednej wizyty, po zakwalifikowaniu Pacjenta mogę wykonać zabieg sonochirurgiczny (np. hydrodekompresję zespołu cieśni nadgarstka). Stanowi to zupełnie nową jakość w podejściu do leczenia.

W podejściu tradycyjnym Pacjent musiałby przejść przez proces kilku oddzielnych wizyt (ortopedyczna, diagnostyczna USG, kwalifikacja do zabiegu i sam zabieg plus zwolnienie lekarskie). Tymczasem po leczeniu sonochirurgicznym Pacjent najczęściej nie potrzebuje nawet jednego dnia zwolnienia, bo już na drugi dzień może wrócić do pracy i czynności dnia codziennego.

Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku kariery ortopedycznej pracuję w Klinice Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Na moim koncie znajduje się wiele publikacji naukowych, otrzymałem też nagrodę “Award of the President of Polish Society of Hypertension”. Posiadam licencję lekarską PZPN. Konsultuję pacjentów anglojęzycznych. Moją wiedzę i doświadczenie potwierdza wiele ukończonych specjalistycznych szkoleń związanych z dziedziną mojej specjalizacji. M.in.:

 • Ultrasonografia narządu ruchu – poziom zaawansowany – MSP Pakt, Bydgoszcz
 • Ultrasonografia układu mięśniowo-szkieletowego – zabiegi pod kontrolą USG – SpotMed, Warszawa
 • Interaktywne Warsztaty Ultrasonograficzne – MSK, Białystok
 • Diagnostyka USG kolana – kurs praktyczny dla średnio zaawansowanych – Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, Zamość
 • Blokady centralne i okołokręgosłupowe pod kontrolą USG – CEM, Warszawa
 • USG MSK, kończyna górna – CEDUS, Warszawa
 • USG w ortopedii i reumatologii – CEDUS, Warszawa
 • Diagnostyka ultrasonograficzna narządu ruchu z elementami reumatologii – Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, Zamość
 • Warsztaty praktyczne z endoprotezoplastyki stawu kolanowego – SMPC, Warszawa
 • Pokrywanie ubytków skóry w obrębie kończyny dolnej – PoznańLab, Poznań
 • Kończyna górna – ręka i nadgarstek. Praktyczne aspekty leczenia złamań – CEMED, Warszawa
 • One Day Trauma – Stryker, Warszawa
 • Reumatologia w pigułce dla ortopedów – CEMED, Warszawa

 

 

Poznaj opinie Pacjentów tego lekarza

 • Elżbieta Maciejczuk

  Pan doktor Mateusz Przybycień na samym wejściu do gabinetu stwarza przyjazną atmosferę. Nie czuje się dużego dystansu i swobodnie się rozmawia. Badania USG wykonał dokładnie i tak samo blokadę. Zależy Panu doktorowi żeby pacjent dobrze się czuł bo ciągle się o to pytał i czy wszystko w porządku. Wszystko o co pytałam i badania dostałam ze szczegółami na piśmie.
 • Marzena Jabłuszewska

  Jestem bardzo zadowolona z wizyt u pana dr. Przybycienia. Zabiegi na cieśń nadgarstka przyniosły zamierzony rezultat. Pan doktor jest bardzo miły, dokładnie i cierpliwie wszystko tłumaczy. Dziękuję bardzo.
 • Klaudia Rusin

  Serdecznie polecam konsultację u Doktora Mateusza Przybycienia. Doktor w rzeczowy i przystępny sposób wyjaśnia medyczne aspekty i proponuje wiele możliwości rozwiązania problemu. Atmosfera w klinice bardzo przyjemna. Polecam! 🙂
 • Maria Sroka

  Wspaniała, profesjonalna i kompleksowa opieka. Trafiłam z mężem do dr Mateusza Przybycień z cieśnią nadgarstka, która została zdjagnozowana i usunięta podczas bezinwazyjnego zabiegu. Doktor zauważył też problem jaki mąż ma z biodrem,bardzo pomógł mam, skierował w dalszym leczeniu. Doktor jest bardzo życzliwym, empatycznym lekarzem z powołania za co bardzo serdecznie dziękuję
 • Romualda Grząba

  Wizyta u doktora Mateusza Przybycienia związana była z bólami barków. Pan Doktor wykonując badanie USG bardzo wyczerpująco wyjaśnił pochodzenie bólu i przedstawił proces leczenia. Pan Doktor jest osobą bardzo kulturalną, empatyczną, polecam niezdecydowanym wizytę u tego Doktora przez duże D.
 • Elżbieta Zimnicka

  W dniu wczorajszym miałam wykonywany zabieg na cieśnie nadgarstka przez dr. Mateusza Przybycienia , powiem szczerze rewelacyjny lekarz. Wszystko krok po kroku tłumaczył podczas badania jak i potem podczas zabiegu. Ręka w ogóle nie boli pierwszy raz od 4 lat. Oby więcej takich specjalistów.
 • Magdalena Tomasz

  Jestem pod wrażeniem wizyty u Pana doktora Przybycienia. Najwyższy profesjonalizm! Ogromna wiedza, znakomite podejście do pacjenta – pełne empatii i zrozumienia dla jego problemu. Pan doktor Przybycien przeprowadził szczegółowy wywiad, następnie wykonał badanie obrazowe i kliniczne. Przeznaczył również ogromną ilość czasu na szczegółowe wyjaśnienie problemu i omówienie proponowanego leczenia. Serdecznie polecam konsultacje i leczenie u Pana doktora.
 • Ewa Mazur

  Pełen profesjonalizm dr Mateusz Przybycień pełen empatii i z ogromną wiedzą medyczną oraz świetnym podejściem do pacjenta. Polecam.
 • Krzysztof Kozik

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Dr Mateusz Przybycień to połączenie wiedzy, profesjonalizmu i świetnego kontaktu z pacjentem. Wszystkim polecam.
 • Elżbieta Kotarska

  Wizyta przebiegała milo i kompetentnie doktor Mateusz wyjaśnił wszystkie problemy związane z cieśnią nadgarstka.
 • Dariusz Makulski

  Polecam każdemu! Pan doktor Mateusz Przybycień to lekarz z prawdziwego zdarzenia, dający nadzieję na wyzdrowienie! Dziękuję!
 • Katarzyna Brzozowska

  Wizyta u doktora Przybycień przebiegła w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Profesjonalizm i doświadczenie doktora sprawiły, że czułam się zaopiekowana, wszystko zostało mi należycie wyjaśnione. Polecam serdecznie osobę doktora Przybycień, jako wysokiej klasy specjalistę w swojej dziedzinie.
 • Anna Komornicka

  Profesjonalny, kompetentny, rzeczowy!! Wywiad, badanie-bez pośpiechu! !Czas poświęcony taki jaka jest tego potrzeba!!! Pacjent czuje się zaopiekowany-i od razu lepiej!! Bardzo taktowny!! Bardzo polecam!!! No i klasa!!!
 • Ewa Słoka

  Dziękuję serdecznie za wizytę i zabieg kriolezji wykonany przez P. dr Mateusza Przybycień. Sprawnie w spokoju i pełnej kulturze.
 • Łuczak Zbigniew

  Polecam! Fachowa i solidna diagnoza, zabieg testowy mający ustalić czy zabieg (docelowy) jest konieczny. Opcja ta wyklucza narażanie pacjenta na koszty. Miła obsługa. Gorąco polecam!
 • Anita Kużdżeń

  Przyjechałam do pana doktora Mateusza Przybycienia z cieśnią nadgarstka, zdrętwiałymi palcami bez możliwości normalnego używania dłoni, zostałam zdiagnozowana w oparciu o wywiad i badanie usg, doktor wyjaśnił mi przebieg zabiegu z ostrzyknięciem, odpowiedział na moje pytania, był konkretny, rzeczowy, ale z poczuciem humoru. Po zabiegu już właściwie w drodze do domu ręka wróciła do normy. Normalnie śpię bez odrętwień i posługuję się nią jakby nigdy nie było cieśni. Zabieg jest rewelacyjny, super sympatyczna, pomocna i profesjonalna pani w rejestracji i świetny pan doktor. Serdecznie dziękuję za zwrócenie mi sprawności.
 • Renata Faron

  Szanowni Państwo, serdecznie polecam opiekę i/lub konsultację medyczną u Pana doktora Mateusza Przybycienia. Zanim przejdę do szczegółowej opinii, na początku przedstawię refleksję Córki po zakończonej wizycie (dziecko od 4 miesięcy zmaga się z bólem nadgarstka/kciuka po szkolnym wypadku i ma za sobą wizyty u kilkunastu specjalistów): „Mamo, żaden z dotychczasowych lekarzy nie był wobec mnie tak delikatny podczas badania i tak wrażliwy”. Oczywiście mogą Państwo powiedzieć, że to tylko opinia dziecka, niemniej dla mnie jako mamy jest to pierwszy sygnał, że moja 12 letnia córka czuła się bezpiecznie, a ponadto, że ktoś naprawdę chce ustalić przyczynę Jej bólu. Badanie było żmudne, ale Pan doktor ani przez sekundę nie dał nam odczuć, że jest znużony czy że się spieszy… Z wielkim zaangażowaniem, czujnością i uwagą słuchał tego, co mówiłyśmy i obserwował reakcję dziecka. A jednocześnie, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, starał się zweryfikować dotychczasowe opinie medyczne, aby móc sprecyzować, co jest przyczyną niedowładu ręki mojej córki. Nie podejmował pochopnych decyzji, ale zalecił, aby najważniejsze badania przeprowadzić raz jeszcze, ponieważ w Jego ocenie wiele kwestii mięśniowo-nerwowych w uszkodzonej ręce wymagało jeszcze weryfikacji przed ostateczną diagnozą. Bardzo dziękujemy, Panie doktorze. Na początku tego Nowego 2023 Roku życzymy, aby Pańska codzienność obfitowała w jak najwięcej radosnych chwil, ludzką życzliwość i przynosiła Panu spełnienie. Z serdecznymi pozdrowieniami 🙂
 • Brodzki Krzysztof

  Bardzo profesjonalna wizyta u dr M. Przybycienia. Dokładne badanie (barku), wyjaśnienie problemu, zaproponowanie opcji leczenia – wszystko rzetelnie i konkretnie. Bardzo polecam!
 • Karolinia Bilińska

  Polecam Pana Doktora, mądry, z olbrzymią wiedzą, kompleksowym spojrzeniem na człowieka w kontekście historii choroby, słuchający pacjenta. Potrafi zrozumiale przedstawić problem i precyzyjnie ustalić dalszą terapię. Dawno nie spotkałam się z takim podejściem.
 • Grażyna Lomosik-Gemza

  Robię to trochę późno, dlatego, że moja wizyta miała miejsce w sierpniu. Byłam mile zaskoczona sympatycznym przywitaniem przez panią w rejestracji. Wizyta lekarska rownież zaskoczyla fachowością, zainteresowaniem problemem, postawieniem diagnozy, pokazaniem ćwiczeń. Poczułam się w sposób wyjątkowy zaopiekowana. Pan dr Mateusz Przybycień okazal się przesympatycznym fachowcem. Dziękuję za wyjaśnienie problemu w sposób satysfakcjonujący , pokazaniu ćwiczeń. Pan dr zaproponował również kolejne spotkanie w przypadku dalszych problemów z dłonią. Wyjaśnił na czym będą polegały kolejne zabiegi. Dziękuję i polecam każdemu kto ma problemy z cieśnią nadgarstkatę tę klinikę i dr Mateusza Przybycienia
 • Dagmara Mrozowska

  Świetne podejście do pacjenta. Doktor Mateusz Przybycień w uprzejmy sposób przekazuje diagnozę oraz odpowiada na zadane mu pytania. Pacjent czuje się zrozumiany i zaopiekowany.
 • Adam Piotrowski

  Profesjonalny, empatyczny, ze zrozumieniem tematu i potrzeb pacjenta! Pomógł zrozumieć mi naturę mojego problemu z plecami i przedstawić plan działania w doskonały sposób! Polecam!
 • Ewa Wójcicka

  Dwukrotnie byłam pacjentką Pana dr Mateusza Przybycień. Miałam problem „strzelającego” prawego kciuka. Wysoko oceniam wiedzę, profesjonalizm, podejście do pacjenta oraz same zabiegi. Cenowo- nie jest bardzo tanio, jednak zdrowie nie ma ceny a wszystko przeprowadzone prawie bezboleśnie z natychmiastową ulgą, Szczerze polecam i życzę wszystkiego dobrego dla całego zespołu CRS Clinic.

Odczuwasz ból? Nie wiesz co Ci dolega? Zadzwoń i porozmawiaj z konsultantką medyczną.

Zadzwoń 516 167 506

Weronika Borys

konsultantka medyczna

Skontaktuj się z nami