

lek. Mateusz Przybycień
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Zajmuję się leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń narządu ruchu oraz kręgosłupa. Pracuję jako chirurg ortopeda w Klinice Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szczególnym obszarem mojej specjalizacji jest sonochirurgia. Sonochirurgia to tzw. zabiegi małoinwazyjne wykonywane pod kontrolą aparatu ultrasonograficznego (USG). Zabiegi wykonuję w klinice CRS Clinic w Warszawie.
Zainteresowałem się sonochirurgią, ponieważ dzięki niej bardzo często można pomóc pacjentom, dla których jedyna alternatywa to interwencja chirurgiczna. Tymczasem zabiegi sonochirurgiczne są praktycznie bezbolesne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym cienką igłą pod kontrolą USG. Nie ma konieczności hospitalizacji, nie ma blizn pooperacyjnych. Pacjent na drugi dzień może wrócić do czynności dnia codziennego.
Jest to wspaniała alternatywa dla tradycyjnej chirurgii. Oczywiście nie znaczy, że w ten sposób wyleczymy każdą dolegliwość w każdym stadium zaawansowania. Jednak wielokrotnie udawało mi się sonochirurgicznie zlikwidować całkowicie ból i pomóc pacjentom, którzy mieli już skierowanie na zabieg endoprotezy biodra czy kolana lub operację kręgosłupa. W ten sposób można też skutecznie pomóc pacjentom z zespołem cieśni nadgarstka.
Właściwa diagnoza i leczenie zajmują czas. Dlatego wizyta u mnie trwa aż 30 minut. Podczas wizyty badam Pacjenta klinicznie i potwierdzam rozpoznanie za pomocą USG. Fakt, że jeden specjalista wykonuje dwa rodzaje badań pozwala całościowo spojrzeć na problem Pacjenta i postawić diagnozę.
Stawiam diagnozę i od razu – o ile to możliwe – staram się rozpocząć leczenie. Podczas jednej wizyty, po zakwalifikowaniu Pacjenta mogę wykonać zabieg sonochirurgiczny (np. hydrodekompresję zespołu cieśni nadgarstka). Stanowi to zupełnie nową jakość w podejściu do leczenia.
W podejściu tradycyjnym Pacjent musiałby przejść przez proces kilku oddzielnych wizyt (ortopedyczna, diagnostyczna USG, kwalifikacja do zabiegu i sam zabieg plus zwolnienie lekarskie). Tymczasem po leczeniu sonochirurgicznym Pacjent najczęściej nie potrzebuje nawet jednego dnia zwolnienia, bo już na drugi dzień może wrócić do pracy i czynności dnia codziennego.
Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku kariery ortopedycznej pracuję w Klinice Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Na moim koncie znajduje się wiele publikacji naukowych, otrzymałem też nagrodę “Award of the President of Polish Society of Hypertension”. Posiadam licencję lekarską PZPN. Konsultuję pacjentów anglojęzycznych. Moją wiedzę i doświadczenie potwierdza wiele ukończonych specjalistycznych szkoleń związanych z dziedziną mojej specjalizacji. M.in.:
- Ultrasonografia narządu ruchu – poziom zaawansowany – MSP Pakt, Bydgoszcz
- Ultrasonografia układu mięśniowo-szkieletowego – zabiegi pod kontrolą USG – SpotMed, Warszawa
- Interaktywne Warsztaty Ultrasonograficzne – MSK, Białystok
- Diagnostyka USG kolana – kurs praktyczny dla średnio zaawansowanych – Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, Zamość
- Blokady centralne i okołokręgosłupowe pod kontrolą USG – CEM, Warszawa
- USG MSK, kończyna górna – CEDUS, Warszawa
- USG w ortopedii i reumatologii – CEDUS, Warszawa
- Diagnostyka ultrasonograficzna narządu ruchu z elementami reumatologii – Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, Zamość
- Warsztaty praktyczne z endoprotezoplastyki stawu kolanowego – SMPC, Warszawa
- Pokrywanie ubytków skóry w obrębie kończyny dolnej – PoznańLab, Poznań
- Kończyna górna – ręka i nadgarstek. Praktyczne aspekty leczenia złamań – CEMED, Warszawa
- One Day Trauma – Stryker, Warszawa
- Reumatologia w pigułce dla ortopedów – CEMED, Warszawa
Poznaj opinie Pacjentów tego lekarza

Odczuwasz ból? Nie wiesz co Ci dolega? Zadzwoń i porozmawiaj z konsultantką medyczną.
Zadzwoń 516 167 506
Aleksandra Bloch
konsultantka medyczna