Joanna Gawrylczyk

mgr fizjoterapii

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – studia licencjackie i magisterskie.

Zajmuje się fizjoterapią dzieci z wadami postawy oraz rehabilitacją ortopedyczną dorosłych. To do niej trafiają najmłodsi pacjenci CRS Clinic oraz osoby z dolegliwościami w obrębie przedramienia i ręki.

Prowadzi terapię skolioz i innych wad kręgosłupa, leczonych zarówno zachowawczo, jak i operacyjnie. Dodatkowo zajmuje się wszelkimi wadami w obrębie klatki piersiowej, a także zaburzeniami strukturalnymi i funkcjonalnymi kończyn – m.in. koślawością kolan, stóp, czy płaskostopiem. Prowadzi także fizjoterapię niemowląt, nastawioną na wspieranie i wspomaganie ich rozwoju ruchowego przy problemach z asymetrią, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, kręczem szyi, plagiocefalią, dysplazją stawów biodrowych czy zaburzeniami samoregulacji.

Do głównych obszarów pracy z dorosłymi Pacjentami CRS Clinic, należą wszelkie zaburzenia w obrębie przedramienia i ręki. Zarówno te leczone zachowawczo, jak i stany po operacjach chirurgicznych. Specjalizuje się w fizjoterapii zespołu cieśni nadgarstka, urazach ścięgien i nerwów, złamaniach, a także chorobach zwyrodnieniowych.

W CRS Clinic zajmuje się także tworzeniem termoplastycznych wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL.

„W swojej pracy z najmłodszymi staram się stawiać na pierwszym miejscu ich komfort i dobre samopoczucie. Zdobycie zaufania do małego Pacjenta wydaje mi się kluczem do sukcesu terapeutycznego. Z kolei w terapii dorosłych ogromną wagę przywiązuję do komunikacji, ponieważ większa świadomość Pacjenta to lepsze zrozumienie posiadanego problemu i wyższy poziom jego zaangażowania w proces leczenia. Dzięki zdobytej wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu staram się zawsze indywidualnie dobierać wykorzystywane w terapii metody leczenia.”

 

Edukacja podyplomowa:

 • Certyfikowana terapeutka manualna koncepcji Maitland
 • Kurs „Podejście osteopatyczne w pediatrii – niemowlęta”
 • Certyfikowana terapeutka metody FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz (metoda uznana i rekomendowana przez SOSORT jako jedna z kilku Specyficznych Metod Leczenia Skolioz na świecie PSSE – Physiotherapy Scoliosis Specific Exercises).
 • Fascial Distortion Model (FDM) wg Typaldosa – International Academy of Manual Medicine (IAMM)
 • Kinesiology Taping
 • Kurs „Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL” – szkolenie z zakresu anatomii i biomechaniki stopy, badania pacjenta pod kątem zaopatrzenia ortopedycznego stopy, doboru oraz montażu termoplastycznej ortezy ICB MEDICAL.

Uczestniczka licznych wykładów i konferencji naukowych.

Zawodniczka Kadry Narodowej Pięcioboju Nowoczesnego
Instruktorka pływania dzieci i dorosłych, ratownik WOPR.

Poznaj opinie o tym specjaliście

 • Andrzej Zieliński

  Do Pani Joanny przyszliśmy z problemem napięć u dwumiesięcznego niemowlaka. Dostaliśmy fachową, holistyczną poradę, uwzględniającą wszystkie elementy rzutujące na stan Dziecka (również te na pierwszy rzut oka niezwiązane ze zgłaszanymi problemami). Pani Joanna cierpliwie, bez oceniania, pokazywała nam ćwiczenia, które mamy wykonywać i zwracała uwagę na prawidłowe techniki noszenia, przewijania itp. Gorąco polecam.
 • Iza Mieszała

  Pani Asia bardzo szybko łapie kontakt z dzieckiem (w naszym przypadku już nastoletnim), dokładnie bada, szczegółowo opisuje wszystkie kroki, które wykonuje i daje jasne instrukcje ćwiczeń domowych. Bardzo zaangażowana, miła, kontaktowa, empatyczna. I co pewnie najważniejsze – skuteczna. Bardzo nam pomogła i w stanach bólowych i w pracy nad postawą. Polecam serdecznie jako wyjątkowej klasy specjalistkę.
 • Pani Ewa

  U Pani Asi Profesjonalizm , empatia , zaangażowanie w każdej kwestii i cudowny kontakt z młodym pacjentem!!!
 • Kamil Stolarzak

  Polecam Panią Joannę, świetnie podejście do pacjenta, profesjonalizm i doświadczenie. Świetny specjalista!
 • Pani Małgosia

  Po pierwszej wizycie stwierdzam, że Pani Joasia podchodzi profesjonalnie do pacjenta. Na pierwszej wizycie moja córka została dokładnie zbadana, zostałyśmy przywitane z uśmiechem na twarzy, co świadczy o dobrej atmosferze :)) polecam!!!

Odczuwasz ból? Nie wiesz co Ci dolega? Zadzwoń i porozmawiaj z konsultantką medyczną.

Zadzwoń 516 167 506

Weronika Borys

konsultantka medyczna

Skontaktuj się z nami