Ważne informacje dla Pacjenta przed zabiegiem na cieśń nadgarstka

Ważne informacje dla Pacjenta przed zabiegiem na cieśń nadgarstka

Jak przygotować się do wizyty i zabiegu?

Mając na uwadze dobro każdego z naszych Pacjentów, ich komfort psychiczny oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania, stosujemy nowe, nieinwazyjne standardy leczenia zespołu cieśni nadgarstka.

Teraz kompleksowa diagnostyka wraz z badaniem aparatem USG, kwalifikacją do zabiegu oraz sam zabieg odbywają się w CRS Clinic w ciągu jednego dnia, bezpośrednio po sobie.

Po umówieniu wizyty macie Państwo gwarancję, że każdy z poszczególnych etapów będzie odbywał się jeden po drugim, bez przerw i bez konieczności ponownej wizyty u nas.

Zabieg HYDRODEKOMPRESJI jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny. Nie ma konieczności przeprowadzania tej procedury w znieczuleniu ogólnym. Dlatego też NIE STAWIAMY naszym Pacjentom żadnych wymagań przed zabiegowych, nie ma potrzeby specjalnego przygotowania się. Pacjent zobowiązany jest jedynie do punktualnego (najlepiej kilka minut przed czasem) stawienia się w wyznaczonym terminie i zgłoszenia swojej obecności w recepcji. Zaraz po tym zostaje przekazany pod opiekę doświadczonemu lekarzowi ortopedzie, specjaliście w swojej dziedzinie.
Następnie stosowna jest nasza metoda, a więc jedna z nowoczesnych form leczenia sonochirurgicznego, które polega na wykonywaniu procedur chirurgii ortopedycznej pod kontrolą aparatu USG. Doświadczony specjalista wie, jak pracować z każdym Pacjentem. Wie też, jak za pomocą głowicy USG, znaleźć te miejsca, które odgrywają kluczową rolę.

Co mi wolno po zabiegu?

Nasze doświadczenia wskazują, że hydrodekompresja, jako metoda leczenia cieśni nadgarstka, jest bardzo skuteczna – ponad 90% Pacjentów odczuwa poprawę.

Codzienne przykre dolegliwości mrowienia, drętwienia i bólu (także w nocy) zmniejszają się lub całkowicie ustępują. Dodatkowym czynnikiem wspomagającym osiągnięcie jeszcze lepszego wyniku jest dołączenie do procesu leczenia specjalistycznej konsultacji fizjoterapeutycznej. Zabieg hydrodekompresji zwykle przynosi efekt od razu, to natychmiastowa ulga w Twoich dolegliwościach.

Bezpośrednio po zabiegu możesz wrócić do domu. NIE MA KONIECZNOŚĆI HOSPITALIZACJI. Pracę rozpoczynasz zazwyczaj następnego dnia po hydrodekompresji. Zalecamy jedynie, by pierwszego dnia nie prowadzić samochodu, zaś przez trzy dni nie obciążać nadmiernie ręki. Sam zabieg jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny, dlatego nie ma żadnych blizn po-zabiegowych, nie występują zrosty, nie ma zatem żadnej potrzeby specjalnego traktowania miejsca po interwencji lekarskiej.

Naturalnie dbając o Państwa zdrowie i komfort również po wizycie, zapraszamy w ustalonym wcześniej terminie na wizytę kontrolną, gdzie lekarz specjalista bada Pacjenta, wykonuje powtórne USG, przeprowadza pełen wywiad i przekazuje ewentualne dalsze zalecenia po zabiegu.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

CRS Clinic jest pionierem tej metody leczenia w Polsce, jako pierwsza klinika ortopedyczna wykonuje zabiegi od 2018. Do dziś przy użyciu tej metody przywróciliśmy zdrowie, SPOKOJNY SEN, dobre samopoczucie i możliwość SZYBKIEGO POWROTU DO PRACY już ponad 1000 Pacjentów.

Ten zabieg to prawdziwy przełom, to możliwość skutecznego, nieoperacyjnego powrotu do zdrowia dla Pacjentów skazanych do tej pory jedynie na leczenie operacyjne.

Najważniejsze zalety wymieniane przez naszych Pacjentów:

 • Opiekują się Tobą doświadczeni lekarze specjaliści
 • Sam zabieg jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny
 • Nie ma żadnych blizn pozabiegowych, nie występują zrosty
 • Brak konieczności hospitalizacji – bezpośrednio po zabiegu możesz wrócić do domu
 • Bardzo szybki powrót do pracy
 • Koniec z bezsennością spowodowana bólem
 • Krótki czas trwania samego zabiegu – zwykle to czas pomiędzy 30 a 40 minut.
 • Natychmiastowy powrót do codziennych czynności i zajęć (nie jesteś wyłączona / wyłączony
  z życia codziennego)
 • Cenimy Twój czas – cały proces leczenia to jedna, kompleksowa wizyta, w której łączymy konsultacje, kwalifikacje do zabiegu i sam zabieg hydrodekompresji.
 • Dysponujemy wysokiej jakości aparaturą zabiegowa i diagnostyczną
 • Fizjoterapię przeprowadzają doświadczeni specjaliści
 • Zwolnienie lekarskie wystawiamy tylko w razie zgłoszenia takiej potrzeby przez pacjenta

Warto pamiętać, że…

Jeśli nie podejmiesz leczenia, dolegliwości będą się nasilały…

Zespół cieśni nadgarstka jest chorobą postępującą. Przewlekły ucisk na nerw promieniowy może prowadzić do jego trwałego uszkodzenia i w następstwie braku możliwości poprawy stanu zdrowia Pacjenta. Cieśń nadgarstka rozpoczyna się od pojedynczych incydentów drętwienia i mrowienia ustępujących początkowo stosunkowo szybko. Z czasem objawy nasilają się – mrowienie wycofuje się powoli, nasila się ból oraz osłabienie mięśni dłoni, co poważnie utrudnia normalne życie i pracę.

Badanie kliniczne jednoznacznie wskazują, że najlepsze wyniki leczenia osiąga się u osób poddanych zabiegom w fazie wczesnej i średnio zaawansowanej choroby!

Skontaktuj się z nami