dyskopatia lędźwiowa leczenie

lek. Bartosz Czapski

Specjalista neurochirurgii

Specjalista neurochirurgii.

W pracy zawodowej ukierunkowany m.in na stosowanie interwencyjnych metod leczenia bólu oraz neuromodulacji.

Leczy zachowawczo i operacyjnie:

– zespoły bólowe kręgosłupa (szyjnego, piersiowego i lędźwiowego) w przebiegu dyskopatii, niestabilności, urazów kręgów, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz przetrwałe zespoły bólowe po zabiegach operacyjnych;

– choroby nerwów obwodowych:  guzy nerwów obwodowych, neuropatie po urazach nerwów, neuropatie cukrzycowe, po półpaścu, neuropatie po leczeniu onkologicznym (CIPN), zespoły wieloobjawowego bólu miejscowego kończyn dolnych oraz górnych (CRPS);

– zespoły bólowe twarzy i głowy: ból neuropatyczny twarzy, neuralgia trójdzielna, szyjnopochodne dolegliwości bólowe głowy.

Specjalista interwencyjnego leczenia bólu – absolwent Pain School International (Międzynarodowej Szkoły Leczenia Bólu) Budapeszt, Węgry.

Pierwszy i jedyny w Polsce Cetryfikowany Sonografista Interwencyjny z certyfikatem CIPS wydawanym przez Światowy Instytut Bólu (World Institute of Pain).

Absolwent studiów Medycyna Bólu na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Europejskiej Szkoły Neurochirurgii (Praga, Belgrad, Walencja, Moskwa).

Stypendysta międzynarodowego programu szkoleniowego z zakresu stymulacji rdzenia kręgowego oraz zwojów czuciowych i nerwów obwodowych w dolegliwościach bólowych.

Obecnie w trakcie indywidualnego międzynarodowego programu mentorskiego z dziedziny zabiegów neuromodulacji i neurochirurgii czynnościowej realizowanego za pośrednictwem International Neuromodulation Society.

W praktyce lekarskiej szeroko wykorzystuje mało inwazyjne metody leczenia i diagnozowania: blokady pod kontrolą USG lub RTG, kriolezję, termolezję, termolezję pulsacyjną. Współpracuje z najlepszymi w Polsce specjalistami od zaawansowanych metod leczenia chorób kręgosłupa, w tym metod endoskopowych.

Członek European Association of Neurosurgical Societies (Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów), World Institute of Pain, European Pain Federation, International Neuromodulation Society oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Bólem.

Konsultuje pacjentów w języku polskim, angielskim i włoskim.

Poznaj opinie Pacjentów tego lekarza

 • Barbara Furmańska

  Wizyta u Pana Doktora profesjonalna z dużym poczuciem empatii w stosunku do pacjenta. Pan Doktor cierpliwie i wyczerpująco przeprowadził wywiad lekarski, zapoznał się z dokumentacją lekarska, po czym wyjaśnił rzeczowo i zrozumiale istniejący problem proponując leczenie. Jestem bardzo wdzięczna i polecam każdemu pacjentowi taki tok postępowania. Dziękuję bardzo i pozdrawiam życząc samych miłych pacjentów.
 • Anna Czapigo

  Profesjonalnie i rzeczowo. Polecam
 • Bogusława Brodowicz

  Witam. Wczoraj wizyta u niezwykle empatycznego p dr Bartosza Czapskiego. Byłam po 26 dniach odtego bólu kręg ledzwiowego. Na SoR NFZ w znanym szpitalu Tomografia wykazała kręgozmyk ok L4/L5 ale o wypadnięcie dysku nie powiedziano!. Wczoraj dostałam u dr B Czapskiego blokadę sterydowa po której wyszłam w skali bólu 2 -3 a jak przychodziłam ból był ok 8. Bol pewnie całkowicie ustąpi bo ta blokada ma zadziałać. Bol samego zabiegu jest ale da się wytrzymać dzięki podejściu i lekarza i Pani pielęgniarki. Dziękuję będę Państwa polecać. Z całego serca dziękuję za przespana pierwsza noc po 26 dniach bez snu.
 • Joanna Ciszewska

  Polecam, oby więcej takich cudownych ludzi-lekarzy.
 • Robert Krawczyk

  Bardzo dziękuję dr Bartosz Czapski wykonał zabieg kriolezj w odcinku ledzwiowym i sprawił że uśmiech wrócił na mojej twarzy będę polecał każdemu kto jest skonany od bólu odcinka lędźwiowego uśmiechnięty klient z Irlandii 🙂 CRS CLINIC DZIĘKUJĘ
 • Anna Targońska

  Klinika na 5 z plusem! Bardzo miła i kulturalna obsługa. Po wywiadzie z lekarzem który mnie wyczerpująco wysłuchał, dostałam natychmiastową pomoc ( blokada stawu krzyżowo- biodrowego).Klinika sama w sobie jest przyjemna, czysta i stwarza naprawde dobrą atmosferę. Polecam, Dziekuje i pozdrawiam! :))
 • Andrzej Sławiński

  Po długim okresie dolegliwości kręgosłupa i rwy kulszowej zaufałem opinii pacjentów Dr. Bartosza Czapskiego i poddałem się zabiegowi w dniu 20.04.23r. W CRS CLINIC. Miły sympatyczny lekarz. Udany zabieg. Ulga w bólu, dziękuję i polecam.
 • Andrzej Zaorski

  Do gabinetu ledwo wszedłem. Po wizycie miałem uśmiech na twarzy. Gorąco polecam dr Bartosza 🙂🙂🙂
 • Kazalski Tadeusz

  Jestem b. zadowolony z wizyty. Mam odczucie, że po kilkunastu (minimum) wizytach u ortopedów, po raz pierwszy trafiłem na SPECJALISTĘ, człowieka, który jak odczuwam chce pomóc pacjentowi. Oby tak było. Pozdrawiam i dla mojego dobra, życzę udanych diagnoz i działań.
 • Szcześniewska Sylwia

  Polecam bardzo dr Czapskiego.
 • Bartosz Zazoniuk

  Byłem pierwszy raz. Plus za brak konieczności maseczek 🙂 Dr. Czapski wydaje się być świetnym fachowcem, jestem pełen nadziei, ze pomoże mi się w pełni wyleczyć. Bardzo polecam.
 • Katarzyna Rejch

  Razem z mężem polecamy Pana Doktora Bartosza Czapskiego. Świetny diagnosta i wspaniały, empatyczny lekarz. Wizyta u Pana Doktora to sama przyjemność. Cieszymy się że trafiliśmy do tej Kliniki.
 • Marcin Sapryk

  Byłem u wielu specjalistów dzisiejsza wizyta pełna profeska, konkretnie i na temat polecam i pozdrawiam.
 • Karmen Z.

  Pan doktor Czapski zaproponował leczenie, podał zastrzyk, który znacznie zredukował ból. Polecam Pana Doktora.
 • Andrzej Sławiński

  Po długim okresie dolegliwości kręgosłupa i rwy kulszowej zaufałem opini pacjentów Dr. Bartosza Czapskiego i poddałem się zabiegowi w dn.20.04.23r. W CRS CLINIC. Miły sympatyczny lekarz. Udany zabieg. Ulga w bólu, dziękuję i polecam.
 • Andrzej Zaorski

  Do gabinetu ledwo wszedłem. Po wizycie miałem uśmiech na twarzy. Gorąco polecam dr Bartosza 🙂🙂🙂…
 • Kazalski Tadeusz

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Mam odczucie, że po kilkunastu (minimum) wizytach u ortopedów, po raz pierwszy trafiłem na SPECJALISTĘ, człowieka, który jak odczuwam chce pomóc pacjentowi.

Odczuwasz ból? Nie wiesz co Ci dolega? Zadzwoń i porozmawiaj z konsultantką medyczną.

Zadzwoń 516 167 506

Weronika Borys

konsultantka medyczna

Skontaktuj się z nami