Kontuzja kolana jak leczyć

Kontuzja kolana

Kontuzja kolana jak leczyć ?

Jedną z typowych kontuzji jaka przytrafia się zarówno w amatorskim jak i zawodowym sporcie jest kontuzja kolana.

 

Efektem urazu jest uszkodzenie struktury tkanki, stan zapalny oraz zaburzenie funkcji danej okolicy ciała. U Pacjenta objawia się to bólem, obrzękiem i utrudnionym funkcjonowaniem. Z tego powodu niezmiernie ważne jest szybkie postawienie diagnozy, ukierunkowanie leczenia oraz wdrożenie odpowiedniego postępowania fizjoterapeutycznego.

Ból jest jednym z najczęstszych powodów zgłaszania się do fizjoterapeuty lub lekarza. Może być oznaką przeciążenia, uszkodzenia tkanek bądź symptomem toczącego się stanu zapalnego. Przyczyny powstawania reakcji bólowej mogą być bezpośrednie (np. uraz) lub pośrednie (np. zaburzenia biomechaniki układu ruchu). Nieprawidłowa biomechanika powoduje przeciążenie tkanek, co w konsekwencji prowadzi do ich nadmiernej eksploatacji i uszkodzeń struktury.

W naszej klinice, w Warszawie, na bazie wielu lat doświadczenia,wypracowaliśmy nowoczesną metodę minimalizowania skutków nadwyrężenia kolana. Nowoczesna rehabilitacja ortopedyczna jest bardzo efektywną metodą bezinwazyjnego przywracania sprawności Pacjentom.