Joanna Gawrylczyk

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – studia licencjackie i magisterskie.

Zajmuje się fizjoterapią dzieci z wadami postawy oraz rehabilitacją ortopedyczną dorosłych. To do niej trafiają najmłodsi pacjenci CRS Clinic oraz osoby z dolegliwościami w obrębie przedramienia i ręki.

Prowadzi terapię skolioz i innych wad kręgosłupa, leczonych zarówno zachowawczo, jak i operacyjnie. Dodatkowo zajmuje się wszelkimi wadami w obrębie klatki piersiowej, a także zaburzeniami strukturalnymi i funkcjonalnymi kończyn – m.in. koślawością kolan, stóp, czy płaskostopiem. Prowadzi także fizjoterapię niemowląt, nastawioną na wspieranie i wspomaganie ich rozwoju ruchowego przy problemach z asymetrią, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, kręczem szyi, plagiocefalią, dysplazją stawów biodrowych czy zaburzeniami samoregulacji.

Do głównych obszarów pracy z dorosłymi Pacjentami CRS Clinic, należą wszelkie zaburzenia w obrębie przedramienia i ręki. Zarówno te leczone zachowawczo, jak i stany po operacjach chirurgicznych. Specjalizuje się w fizjoterapii zespołu cieśni nadgarstka, urazach ścięgien i nerwów, złamaniach, a także chorobach zwyrodnieniowych.

W CRS Clinic zajmuje się także tworzeniem termoplastycznych wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL.

„W swojej pracy z najmłodszymi staram się stawiać na pierwszym miejscu ich komfort i dobre samopoczucie. Zdobycie zaufania do małego Pacjenta wydaje mi się kluczem do sukcesu terapeutycznego. Z kolei w terapii dorosłych ogromną wagę przywiązuję do komunikacji, ponieważ większa świadomość Pacjenta to lepsze zrozumienie posiadanego problemu i wyższy poziom jego zaangażowania w proces leczenia. Dzięki zdobytej wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu staram się zawsze indywidualnie dobierać wykorzystywane w terapii metody leczenia.”

Edukacja podyplomowa:

  • Certyfikowana terapeutka manualna koncepcji Maitland
  • Kurs „Podejście osteopatyczne w pediatrii – niemowlęta”
  • Certyfikowana terapeutka metody FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz (metoda uznana i rekomendowana przez SOSORT jako jedna z kilku Specyficznych Metod Leczenia Skolioz na świecie PSSE – Physiotherapy Scoliosis Specific Exercises).
  • Fascial Distortion Model (FDM) wg Typaldosa – International Academy of Manual Medicine (IAMM)
  • Kinesiology Taping
  • Kurs „Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL” – szkolenie z zakresu anatomii i biomechaniki stopy, badania pacjenta pod kątem zaopatrzenia ortopedycznego stopy, doboru oraz montażu termoplastycznej ortezy ICB MEDICAL.

Uczestniczka licznych wykładów i konferencji naukowych.

Dodatkowo:

Zawodniczka Kadry Narodowej Pięcioboju Nowoczesnego

Instruktorka pływania dzieci i dorosłych, ratownik WOPR.