Zabiegi ayurvedyjskie

Świecowanie uszu

Świecowanie, nazywane też konchowaniem, to metoda oczyszczania uszu znana już od starożytności. Wkładana do ucha zapalona świeca rozpuszcza zalegający w nim wosk wraz z bakteriami oraz pyłami.

Oprócz zapewnienia czystości uszu, woskowanie może przynieść ulgę przy różnorodnych schorzeniach, od przeziębienia przez migreny i zawroty głowy, aż do przewlekłego zmęczenia, czy chronicznego napięcia, szumach usznych. Świecowanie uszu stanowi alternatywę dla powszechnie używanych patyczków do uszu lub szeroko reklamowanych sprayów do higieny uszu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zabieg ten wymaga ostrożności oraz wiedzy o poprawnej technice jego wykonywania.

Oczyszczanie uszu tą metodą odbywa się dzięki wytwarzaniu przez płomień świecy podciśnienia, pozwalającego pozbyć się nagromadzonej woskowiny oraz brudu przez ich wyssanie.

W czasie zabiegu w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie (tzw. efekt komina), które ma wyciągać woskowinę oraz zanieczyszczenia. Dzięki  zabiegowi łatwiej się oddycha przez nos, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do regulacji ciśnienia w uchu środkowym, a dalej w zatokach. Ponadto lepiej się słyszy, gdyż zostaje udrożniony kanał słuchowy zewnętrzny. Poza tym podczas zabiegu dostarcza się do ucha parę bogatą w substancje lecznicze, pochodzące z miodu i olejków eterycznych, w związku z tym świecowanie ma też efekt leczniczy.

Pacjenci często dziwią się ile osadów i brudów znajduje się wewnątrz ucha, co może być także przyczyną problemów ze słuchem.

Przeciwskazania: infekcje ucha i stanami zapalnymi w obrębie głowy; pęknięta błonia bębenkowa i sączenie się wydzieliny z ucha; aparaty słuchowe lub implanty

Czas trwania: 30 minut

Chcesz umówić się na konsultację z naszym specjalistą?

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!

  Oczyszczanie zatok – Nasya

  Zabieg powoduje oczyszczenie zatok czołowych i przynosowych, układu oddechowego, szczególnie nosa. Usuwa napięcie mięśni głowy, wzmaga zdolności koncentracji. Reguluje krążenie śródmózgowe, zmniejsza uczucie niepokoju, napięcia umysłowego i emocjonalnego. Zabieg zalecany jest też przy odczuwanej sztywności karku, bólach głowy różnego pochodzenia, schorzeniach oczu i uszu.

  Olejowanie nosa, specjalnym olejem leczniczym, połączone z masażem twarzy i zatok oraz parowaniem.

  Korzyści z zabiegu oczyszczania zatok – Nasya

  • Przywraca rytmiczny oddech
  • Wzmacnia głowę, szyję, kark, klatkę piersiową
  • Poprawia wzrok
  • Pomaga w bezsenności
  • Daje ulgę przy migrenach, zatokach, napięciu
  • Keczy problemy oczu i uszów
  • Poprawia samopoczucie i uspokaja umysł

  Wskazania: bóle głowy; paraliż twarzy; choroby dziąseł; ból ucha; przedwczesne zmarszczki

  Przeciwwskazania: ciąża i tuż po ciąży; gorączka; menstruacja

  Czas trwania: 60 minut

  Chcesz umówić się na konsultację z naszym specjalistą?

  Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą!

   Zobacz: Gabinet Ajurwedyjski