Diagnostyka USG

W CRS Clinic współpracujemy z lekarzami mającymi dwie specjalizacje: 

  • kliniczną 
  • diagnostyczną USG. 

Dzięki temu Pacjent może u jednego specjalisty – w czasie jednej wizyty – zasięgnąć konsultacji ze połączonej z badaniem ultrasonograficznym (USG). Daje to olbrzymie korzyści. Po wstępnym badaniu klinicznym lekarz wykorzystuje badanie obrazowe do odnalezienia konkretnego uszkodzenia. Następnie ten sam specjalista podejmuje decyzję co do dalszego postępowania np.:

  • zastosowania zabiegu miniinwazyjnego, 
  • skierowania do specjalisty fizjoterapii 
  • zabiegu operacyjnego.

Więcej na temat badania USG 

Ultrasonografia (USG) jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą obrazowania tkanek ciała przy pomocy fali ultradźwiękowej. Dzięki diagnostyce ultrasonograficznej możemy określić stopień uszkodzenia więzadeł, ścięgien, mięśni, ocenić wielkość przestrzeni płynowych, torbieli w obrębie układu kostno-stawowo-mięśniowego. Przystawka dopplerowska pozwala ocenić czy mamy do czynienia ze stanem zapalnym czy uszkodzeniem określając stopień przekrwienia tkanek.

Więcej na temat dynamicznej ultrasonografii (USG)

Badanie ultrasonograficzne jest szeroko wykorzystywane w nowoczesnej ortopedii. W rękach doświadczonego specjalisty dostarcza informacji niedostępnych z żadnej innej aparatury medycznej. Jego wyjątkowość polega na możliwości zastosowania tzw dynamicznej ultrasonografii. W tej technice diagnosta wykonuje badanie podczas ruchu stawu, napięcia/rozluźnienia mięśnia czy w pozycji rozciągania danego więzadła. Pozwala to na dokładniejsze zlokalizowanie uszkodzonej tkanki. Jest to bardzo cenna informacja dla lekarza prowadzącego i fizjoterapeuty. Dzięki takiemu badaniu fizjoterapeuta uzyskuje praktyczne informacje dotyczące dalszego postępowania z Pacjentem np.: bezpiecznego zakresu ruchu, stosowania ćwiczeń z obciążeniem czy elementów treningu dynamicznego.