Koniec ery nudnych i nieefektywnych ćwiczeń mięśni dna miednicy! Poznajcie aplikację PelviFly!

 

Dzięki aplikacjom mobilnym możemy być pod czujną „obserwacją” fizjoterapeuty i trenować mięśnie dna miednicy nie wychodząc z domu.

 

Trening mięśni dna miednicy przeznaczony jest dla kobiet:

  • chcących wrócić do formy po porodzie,
  • będących w okresie przed i w trakcie menopauzy,
  • mających objawy nietrzymania moczu podczas wysiłku,
  • aktywnie uprawiających sport,
  • chcących poprawić jakość życia seksualnego.

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, które rekomenduje ćwiczenia jako pierwszy krok w procesie leczenia powikłań poporodowych związanych z niewydolnością tzw. „mięśni Kegla”, CRS Clinic ma w swojej ofercie fizjoterapię przeznaczoną tylko dla kobiet.

Fizjoterapia uroginekologiczna (UG) to:

  • leczenie powikłań poporodowych i nietrzymania moczu
  • nauka świadomości ciała – lokalizacji mięśni dna miednicy
  • ćwiczenia profilaktyczne w celu zapobiegania obniżeniu narządów rodnych
  • rewitalizacja poporodowa w celu zdrowego powrotu do sprawności seksualnej

Efektem uczęszczania na fizjoterapię dla kobiet jest zdrowe = wydolne mięśniowo dno miednicy, dzięki czemu młode kobiety łatwiej przechodzą poród i szybciej wracają do formy a starsze nie cierpią na obniżenie narządu rodnego oraz nietrzymanie moczu.

Żeby wspólna praca fizjoterapeuty i Pacjentki miała lepsze efekty, jako bonus do terapii wykorzystujemy urządzenie oraz aplikację PelviFly.

Kiedy fizjoterapeutka nauczy Pacjentkę poprawnie lokalizować, napinać oraz rozluźniać mięśnie dna miednicy możemy wejść na wyższy poziom wtajemniczenia 🙂 i kontynuować nasz trening w domowym zaciszu. Aplikacja Pelvi Fly pozwala „wyedukowanej” Pacjentce na samodzielny trening wytrzymałości, siły i koordynacji mięśni „Kegla”!

pelviPelvi FlY elektroniczny-tampon_3591817

System telemedyczny PelviFly składa się z elektronicznego „tamponu”, wykonanego z silikonu medycznego, który jest aplikowany do pochwy. „Tampon” jest bezprzewodowo połączony z intuicyjną aplikacją na telefonie, która w formie ciekawej gry, pokazuje pracę mięśni dna miednicy na ekranie!
Kiedy kobieta zaciska lub rozluźnia mięśnie dna miednicy, w specjalnej animacji porusza się motyl. Im kobieta więcej wkłada siły w wykonanie ćwiczenia, tym motyl wyżej się unosi. Jeśli jest rozluźniona – motyl odpoczywa na trawie lub kwiatku:)

Pomimo lekkiej formy jaką jest gra z motylem w roli głównej 🙂 – aplikacja potrafi przeprowadzić test oceniający stan mięśni według skali Oxford i Perfect. Pozwala on na ocenę stanu wyjściowego, ustalenie odpowiedniego, dopasowanego indywidualnie planu ćwiczeń ( dobranie odpowiednich gier) oraz monitorowanie postępów.

Ogromnym plusem korzystania z aplikacji PelviFly jest stały nadzór zdalnego konsultanta, który przypomina o ćwiczeniach i motywuje do systematycznego treningu. Aby trening z aplikacją były efektywny wystarczy poświęcić tylko kilka minut, 3-5 razy w tygodniu. Pierwsze efekty ćwiczeń są odczuwalne już po 12 tygodniach regularnego treningu. Zdalny konsultant jest w kontakcie z fizjoterapeutką z CRS Clinic.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są podstawową formą opieki medycznej nad kobietami po porodzie w takich krajach europejskich jak np. Francja. W Polsce nie jest to tak oczywiste a wiedzę o „mięśniach Kegla” ma znikoma liczba kobiet. W CRS Clinic zawsze jesteśmy o krok do przodu, wprowadzamy innowacje aby proces rehabilitacji był jak najbardziej efektywny!

Zachęcamy Was do zapoznania się z telemedycznym systemem do ćwiczeń mięśni dna miednicy na pelvifly.com oraz skorzystania z rehabilitacji UG w CRS Clinic. Jeżeli chcecie przyjrzeć się urządzeniu z bliska a nawet wypróbować jego pracę na sobie – nasza fizjoterapeutka udzieli Wam wszelkich instrukcji oraz nauczy Wasze ciało jak trenować w sposób efektywny i zdrowy. 

Jeżeli jesteś zainteresowana kupnem PelviFly, podczas wizyty zapytaj o kody rabatowe.

Więcej o rehabilitacji UG w naszej ofercie: nietrzymanie moczu, przygotowanie do porodu, profilaktyka i rewitalizacja okołoporodowa.

Na konsultacje zaprasza fizjoterapeutka CRS Clinic: Monika Grzesik.